Nasza witryna używa plików cookie oraz innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności    AKCEPTUJĘ

Jak zablokować numer w telefonie?


Masz problem z niechcianymi połączeniami i nie wiesz jak zablokować konkretne numery, albo uniemożliwić dodzwonienie się osobom z numeru prywatnego?

Spokój to najcenniejsza rzecz jaką mamy. Warto zadbać o to, aby żadni ankieterzy już więcej nie dodzwonili się na nasz numer telefonu. Sposób ten jest także dobry aby uchronić dziecko przez niebezpieczeństwem takich naciągaczy!

Blokowanie połączeń z ustawień telefonu

Większość telefonów ma wbudowaną możliwość blokowania numerów wprost z jego ustawień, aby zablokować numer w telefonach wyposażonych w system android należy wejść w ustawiania -> ustawienia połączeń -> odrzucanie połączeń i opcję tryb automatycznego odrzucania połączeń ustawiamy na automatyczne odrzucanie numerów. Następnie przechodzimy poniżej do  listy automatycznego odrzucania połączeń i domyślnie możemy zaznaczyć opcję odrzucania numerów nie znanych, a konkretne numery odrzucamy klikając przycisk utwórz (+).

Dostępne aplikacje do blokowania połączeń

Niestety spotkałem się z telefonem wyposażonym w system android, ale bez tej opcji, dlatego należy z android market pobrać jedną z dostępnych aplikacji. Osobiście polecam aplikację NumberCOP, która oferuje darmowy miesięczny okres próbny.

W przypadku telefonu wyposażonego w system WindowsPhone polecam aplikację Filtr połączeń + SMS dostępną w sklepie windowsphone

Tagi:

android blokowanie połączeń nieznany numer numberCop WindowsPhone