Nasza witryna używa plików cookie oraz innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności    AKCEPTUJĘ

Jak rozmawiać przez telefon?


Wydaje się, że nie ma nic prostszego niż rozmowa przez telefon, jednakże jest to błędne myślenie. Zatem jak rozmawiać przez telefon?

  1.     Podnoś słuchawkę jak najszybciej, w końcu nikt nie lubi czekać aż odbierze druga osoba.
  2.     Nie dzwoń kilka razy pod rząd, jeśli osoba do której dzwonisz nie odebrała od razu telefonu, oznacza to, że jest zajęta. Odczekaj chwilę zanim znowu zadzwonisz.
  3.     Nie wykonuj telefonów służbowych w późnych godzinach. Zazwyczaj firmy pracują od godziny 8 do 16 - staraj się w tym czasie załatwić wszystkie sprawy.
  4.     Mów treściwie, rozmowy telefoniczne służą do przekazania krótkich informacji, w celu omówienia szczegółów umów się na spotkanie. Ty oraz osoba, do której dzwonisz więcej wyniesie informacji z spotkania niż z rozmowy telefonicznej.
  5.     Nie rozmawiaj w miejscach publicznych - w szczególności w autobusach nie opowiadaj historii swojego życia koleżance/koledze, nie wszyscy wokoło interesują się Twoim życiem osobisty.
  6.     Wyłącz telefon, gdy jesteś w teatrze, kinie czy na spotkaniu.
  7.     Jeśli rozmowa z jakiegoś przypadku zostanie przerwana, oddzwania osoba, która dzwoniła - dzięki temu unikniesz sytuacji gdy dzwonisz do drugiej osoby,  a ona do Ciebie i oboje macie zajętą linie.
  8.     Rozmowę kończy ten, kto ją rozpoczął.

To są podstawowe zasady rozmawiania przez telefon, stosując się do nich z pewnością ułatwisz życie sobie oraz osobom, z którymi rozmawiasz.

Tagi:

telefon etykieta