Nasza witryna używa plików cookie oraz innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności    AKCEPTUJĘ

Jak bezpiecznie korzystać z telefonu?


Stosując się do poniższych zasad, Twoje dane osobowe oraz Twoje pieniądze będą bezpieczne, a Ty unikniesz nieprzyjemnych sytuacji.

  1.  Nie oddzwaniaj na nieznane numery - jeśli ktoś będzie chciał się z Tobą skontaktować, a nie zdążysz odebrać to zadzwoni jeszcze raz. Istnieje sporo automatów telefonicznych, które tylko sprawdzają czy jesteś dostępny przy telefonie, a jak oddzwonisz to po chwili dzwoni do Ciebie konsultant z “super ofertą”.
  2. Odrzuć połączenie, -jeśli w słuchawce słyszysz melodyjkę lub dostałeś głuchy telefon. Istnieją przypadki, gdy przez taki telefon, osoby tracą wiele pieniędzy z konta telefonicznego.
  3. Nie wysyłaj kodów SMS - jeśli dostaniesz jakiś kod SMS, którego się nie spodziewałeś, nigdzie go nie wpisuj i zignoruj taką wiadomość! Potwierdzenie SMS jest wykorzystywane najczęściej przy transakcjach bankowych i potwierdzeniach płatnych subskrypcji SMS.
  4. Nie zawieraj umów przez telefon - nigdy nie masz 100% pewności z kim rozmawiasz przez telefon, a jest coraz więcej oszustów, którzy wyłudzają Twoje dane osobowe i nimi handlują, lub oszukują Ciebie, aby zarobić na Tobie - dość niedawno było nieprzyjemne wydarzenie, gdy pewna osoba oferowała ekskluzywną bieliznę za darmo, a jedynie co trzeba było zapłacić za przesyłkę. Niestety dana bielizna była najtańsza z bazaru i koszt przesyłki był droższy niż dana bielizna, a na dodatek przyjęcie jej kończyło się tym, że co miesiąc wysyłali takie paczki, gdzie za kolejną bieliznę trzeba było już płacić kilkadziesiąt złotych
  5. Nie umieszczaj swojego prywatnego numeru telefonu publicznie - są osoby, które wyszukują numery telefonów, a następnie nękają właścicieli numerów. Jeśli wystawiasz przedmioty na olx, allegro i podobnych serwisach kup sobie dodatkowy numer telefonu, a będziesz bezpieczniejszy.

Tagi:

jak korzystać z telefonu operator telefon