Nasza witryna używa plików cookie oraz innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności    AKCEPTUJĘ

Kupno telefonu - na co uważać?


W czasach, gdy telefon jest nieodłączną rzeczą w naszym życiu - gdzie prędzej wyjdziemy z domu bez kluczy czy dokumentów niż bez telefonu, to jego kupno jest sprawą bardzo ważną, w końcu będzie on nam służył przez najbliższy rok, jak nie dłużej…

Dlatego telefon powinien być wybrany z rozwagą. Najpierw zastanówmy się do czego telefon przez nas jest używany? Jeśli jest to urządzenie, które zastępuje kilka innych to wybór jest jeszcze trudniejszy.

Po pierwsze, do czego ten telefon będzie użyty?

Zastanów się do czego będziesz wykorzystywał telefon. Czy będziesz na nim oglądać filmy z YouTube, czasem grać i robić zdjęcia, korzystać często z internetu? W zależności od tego do czego będziesz wykorzystywał telefon, zależy jego wybór. Dla Janka, który tylko dzwoni i wysyła SMS - wystarczy najprostszy telefon, natomiast dla Zuzi, która uwielbia robić zdjęcia potrzebny jest telefon z bardzo dobrym aparatem (który i tak nie zastąpi porządnej lustrzanki).

Po drugie w jakich warunkach będzie on używany?

Jeśli jesteś osobą aktywną, Twój telefon nie będzie miał lekkiego życia, dlatego należy wybrać telefon, który będzie wykonany z dobrej jakości materiałów - aktualnie w sprzedaży są telefony wodoodporne, a nawet takie, które po przejechaniu ciężarówką mają tylko delikatne zadrapania. Natomiast jeśli Twój telefon nie będzie narażony na tak ciężkie warunki, możesz bardziej kierować się jego wyglądem niż wytrzymałością.

Sprawdź opinie innych użytkowników

Jak już wybrałeś kilka telefonów, które spełniają Twoje wymagania to poczytaj opinie na ich temat, sprawdź jak wygląda sprawa z aktualizacją ich oprogramowania. Po uzyskaniu opinii innych użytkowników, na pewno część telefonów, którymi jesteś zainteresowany odpadnie.

Pójdź do sklepu i pobaw telefonami

Gdy już została garstka telefonów, wybierz się do okolicznych salonów czy sklepów RTV i AGD i pobaw się telefonem. Sprawdź jak leży Ci w ręce, czy dobrze Ci się nim obsługuje. Osobiste odczucia są najważniejsze.

Tagi:

telefon wybor telefonu WindowsPhone android operator jak kupić telefon?