Nasza witryna używa plików cookie oraz innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności    AKCEPTUJĘ

Jak zabezpieczyć telefon przed kradzieżą?


Zawsze istnieje jakieś prawdopodobieństwo, że nasz telefon zostanie skradziony, albo go zgubimy. Co zrobić, aby zminimalizować to ryzyko?

Podstawową zasadą jest rozsądek. Telefonu nie trzymamy w tylnej kieszeni, otwartej kieszeni kurtki czy w plecaku. Są to miejsca, z których bardzo łatwo ukraść telefon, albo może on  nam sam wypaść i nawet nie będziemy wiedzieli kiedy i gdzie.

Kolejną zasadą jest zabezpieczenie telefonu wzorem lub hasłem. Hasło lub wzór nie mogą być proste, ponieważ takie bardzo łatwo złamać i jak dojdzie do kradzieży telefonu, to złodziej ma dostęp do wszystkich naszych danych. Najlepiej jeśli wymyślisz hasło, które będzie zawierało wielkie i małe litery, cyfry oraz dodatkowe znaki specjalne.

Połącz telefon z kontem google. Dzięki temu prostemu zabiegowi nie stracisz swoich danych. Telefon za Ciebie automatycznie wykona kopie zapasową zdjęć i kontaktów na koncie google. Jeśli w telefonie posiadasz wrażliwe dane, zaszyfruj je. Android domyślnie ma wbudowaną funkcję szyfrowania plików, dzięki temu nikt nie dobije się do danych w Twoim telefonie.

Wykorzystaj lokalizacje telefonu oraz zezwalaj na zdalną blokadę telefonu. Jeśli masz telefon z Androidem i połączysz je z kontem google, to wraz z utratą telefonu możesz z poziomu przeglądarki dowiesz się gidze jest Twój telefon oraz możesz go zdalnie zablokować i wykasować z niego dane.

To są podstawowe rzeczy jakie należy wykonać, aby zabezpieczyć się przed utratą telefonu. W następnym wpisie pokażę co zrobić gdy ukradną Twój telefon.

Tagi:

jak zabezpieczyć telefon jak znależć telefon? telefon zabezpieczenia bezpieczeństwo operator