Nasza witryna używa plików cookie oraz innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności    AKCEPTUJĘ

Co zrobić gdy ukradną telefon?


Zdarzają się przypadki gdy zgubimy telefon, bądź zostanie nam on skradziony, co należy wtedy zrobić?

Pamiętaj wtedy liczy się szybkość działania. Nie ma co czekać z nadzieją, że sam się telefon znajdzie. Musisz wykonać 3 podstawowe operacje:
  • Po pierwsze, zadzwoń do siebie z innego telefonu. Najczęściej położysz gdzieś telefon a nie wiesz gdzie, a po dzwonku telefonu bez problemu go odnajdziesz. Jeśli zgubiłeś telefon, a znalazła go uczciwa osoba, to na pewno powie Ci gdzie możesz odzyskać swoją zgubę.
  •  Po drugie, jeśli już zgubiłeś telefon, zablokuj go zdalnie. W poprzednim wpisie podałem informację, co należy zrobić, aby zdalnie zablokować telefon.
  • Jeśli masz pewność, że nie znajdziesz telefonu, zablokuj kartę SIM u operatora oraz udaj się na policję zgłosić ten incydent. Musisz posiadać ze sobą numer IMEI telefonu, (seryjny numer telefonu) dzięki któremu będzie można zweryfikować, czy to jest na pewno Twój telefon. Niestety wtedy już możesz pożegnać się z telefonem.

Osobiście znam kilka przypadków zgłoszenia zaginięcia telefonu, a do tej pory ani jeden telefon nie został odnaleziony.

Tagi:

kradzież telefon porady operator jak znależć telefon?